A Dacia tudásbázis
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Szervizmustra

<< Előző téma | Következő téma >>
Garancia, vagy átverés? II.
Oldal:   <<      
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Szita
2016 december 30 péntek - 16:10:27
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 344
Az olajban és a szűrőben kifizeted a munkadíjat.
Vissza az elejére
Vasi
2016 december 30 péntek - 18:11:45

Regisztrált tag #2709
Regisztrált: 2016 június 28 kedd - 07:14:39

Üzenetek: 590
Szita írta ...

Majd kiderül a "vallatásnál"!

[ Módosítva 2017 február 14 kedd - 10:00:11 ]

Nyugaton a helyzet változatlan!
Vissza az elejére
Vasi
2016 december 30 péntek - 18:36:19

Regisztrált tag #2709

Ma világított a gumiabroncsok nyomáscsökkenésére figyelmeztető lámpa. Mivel benzinkút közelben voltam, így a kúton megmértem a nyomást. Bal első: 2,2 Jobb első: 2,2 Bal hátsó: 2,1 Jobb hátsó: 1,6. Felnyomattam 2,1 - re. Vizuális ellenőrzés: "Idegen áru" a gumiban. A nyomásérték beállítása után már nem világított a visszajelző. Irány a R.H. A gumiszerviz zárva. Telefon, irány a már megszokott gumiszerviz. A kerék levétele után csak úgy vigyorgott a rozsda a csatlakozó felületen. A többi kerék is leszerel, rozsda eltávolít, felületkezelés. 22 év alatt kétszer volt defektem.
Defektmentes, sikerekben gazdag, boldog új évet kívánok !

Ui: Nem ide akartam írni, de akkor is B.U.É.K!

[ Módosítva 2016 december 30 péntek - 18:42:35 ]

Vissza az elejére
Krogergo
2016 december 30 péntek - 21:54:15
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6838
Szita írta ...

Vagy már ,,kifizette" előre az autó árával, csak nem tud róla, mert ajándéknak nevezi a kereskedő.

Nekem jó apám megtanította (még kb. óvodás koromban), hogy ingyen semmi sincs.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
RB65
2017 január 04 szerda - 17:49:27

Regisztrált tag #2718
Regisztrált: 2016 július 18 hétfő - 13:56:14

Üzenetek: 448
Vasi írta ...

Szita írta ...

Majd kiderül a "vallatásnál"!

Most előkerestem a számlát és nincs munkadíj felszámolva az ajánlott olajcserénél.
Ami van a számlán az a szűrő, az alátét és 5 liter olaj. (Duster 1,6B)
Viszont ennek ellenére egyetértek Gergővel, hogy ezt valahol máshol fizeti az ember. Ahogy a közmondás is mondja: "Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen".
Maga az olaj és a szűrő jóval drágább mintha megvettem volna autósboltban, vagy rendeltem volna mondjuk a filterabc-től.
De gyanítom akkor meg nem csinálták volna meg munkadíj nélkül.
Ettől az alkatrészártól függetlenül én eddig teljesen elégedett voltam a helyi kereskedéssel, mind a szerviz mind az értékesítési résszel.
Soha nem voltak lekezelőek, mindig minden kérést , problémát,meghallgattak, ha vittem az olajat szó nélkül azt tették bele, vitt rádiót, tolatóradart is betették, nem húzták a szájukat, hogy vegyek inkább náluk.
Remélem ez továbbra is így marad.

A szél, a levegő azon része amelyik siet
Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
gabesz81a
2017 január 16 hétfő - 22:34:06
gabesz81a

Regisztrált tag #2795
Regisztrált: 2017 január 05 csütörtök - 09:39:10

Üzenetek: 6
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy valahol megtalálható-e, az időszakos szervizeléseknél elvégzendő munkák listája, illetve a garanciálisan kötelező, illetve a csak ajánlott szervizek végrehajtása a km-óra állása függvényében. Használt, másfél éves 1.2-es Logan MCV-t vettem, és ezeket az infókat eddig nem találtam sehol. 19200 Km van most az autóban.
Vissza az elejére
Köhike
2017 január 16 hétfő - 22:40:54
Köhike

Regisztrált tag #38
Regisztrált: 2005 szeptember 20 kedd - 14:54:45

Üzenetek: 1114
Próbáld meg lekérdezni egy szalonban, mit csináltak addig. Elvileg ha magyarországi az autó akkor mindent tudnak róla. Bár sok mindent nem csinálhattak rajta 19200km alatt.

R12TS - 1975
Logan 1.4 MPI - 2005
Thalicska - 2002
Berlina - 1995
Clio 2 1.2
Galériám
Vissza az elejére
Vasi
2017 február 14 kedd - 10:05:18

Regisztrált tag #2709

Krogergo írta ...

Szita írta ...

Vagy már ,,kifizette" előre az autó árával, csak nem tud róla, mert ajándéknak nevezi a kereskedő.

Sziasztok!

Megvolt az ajánlott olajcsere.
Olajszűrő: 4864ft.
Alátét: 279 ft.
ELF sxr 5w40 13716 ft.
Összesen 18860 forintot fizettem.

Vissza az elejére
RB65
2017 április 07 péntek - 09:12:12

Regisztrált tag #2718

Vasi írta ...

Krogergo írta ...

Szita írta ...

Sziasztok!

ELF sxr 5w40 13716 ft.

Ajánlott olajcsere nekem is megvolt, csak én kicsit csalódott vagyok. Eddig teljesen megvoltam elégedve a márkaszervizzel, most viszont megváltozott a véleményem.
Amikor bejelentkeztem kihangsúlyoztam hogy ELF 5W30-at kérek. Válasz: Azt nem csak 5W40-et. Jó elfogadtam.
Autót bevittem a megbeszélt időpontra. Bevitték az üvegfalon túlra, felemelték, olajcsere megvan. Hazaautóztam. Gondoltam megnézem az olajat milyen a színe. Mit látok? A motortérben shelles matrica vigyorog. Megnézem a számlát és mit látok? 4,1 liter Shell Helix ultrát.
Kétségbeesve nem vagyok mert a Shell sem egy gagyi olaj, de azért mégiscsak keserű lett kissé a szám íze, hogy hiába kértem valamit amire bólogattak is, hogy rendben, mégsem úgy lett.
Szóval úgy látom legközelebb nekem kell vinnem az olajat.

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Vasi
2017 április 07 péntek - 15:26:02

Regisztrált tag #2709

RB65 írta ...

Vasi írta ...

Krogergo írta ...

Szita írta ...

Sziasztok!

ELF sxr 5w40 13716 ft.

Ajánlott olajcsere nekem is megvolt, csak én kicsit csalódott vagyok. Eddig teljesen megvoltam elégedve a márkaszervizzel, most viszont megváltozott a véleményem.
Amikor bejelentkeztem kihangsúlyoztam hogy ELF 5W30-at kérek. Válasz: Azt nem csak 5W40-et. Jó elfogadtam.
Autót bevittem a megbeszélt időpontra. Bevitték az üvegfalon túlra, felemelték, olajcsere megvan. Hazaautóztam. Gondoltam megnézem az olajat milyen a színe. Mit látok? A motortérben shelles matrica vigyorog. Megnézem a számlát és mit látok? 4,1 liter Shell Helix ultrát.
Kétségbeesve nem vagyok mert a Shell sem egy gagyi olaj, de azért mégiscsak keserű lett kissé a szám íze, hogy hiába kértem valamit amire bólogattak is, hogy rendben, mégsem úgy lett.

Amikor időpontot kértem, már akkor felírták a kért Elf olajat. Az akció előtt autómatikusan felírták a munkalapra is.

Vissza az elejére
RB65
2017 április 07 péntek - 16:16:27

Regisztrált tag #2718

Vasi írta ...

RB65 írta ...

Vasi írta ...

Krogergo írta ...

Szita írta ...

Sziasztok!

ELF sxr 5w40 13716 ft.

Amikor időpontot kértem, már akkor felírták a kért Elf olajat. Az akció előtt autómatikusan felírták a munkalapra is.

Nekem is felírták a bejelentkezéskor és amikor vittem az autót akkor is szóltam. A számla tetejen is ott virít, hogy ugyfeligeny olajcsere ELf. A felsorolt teteleknel mégis shell szerepel. Meg a matricán is shell van. Úgy hogy én most nem az elégedett ügyfelek táborát gyarapitom.

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
RB65
2017 december 05 kedd - 18:26:01

Regisztrált tag #2718

Tegnap meg volt az éves szervize Hófehérkének.
Minden rendben korrekt módon zajlott. Olajcsere, olajszűrő és pollenszűrő csere volt. Amikor begördültek a szerelőállásra végigpróbálták a világításokat. Megmérték az ablakmosó és a fagyálló fagyáspontját. Az egész autó alját végigvizslatták beleértve a futóműveket is. Ahogy láttam több helyen is "megrángatták" kotyogást, lógást keresve.
Végén guminyomás ellenőrzés, beállítás is volt. (Mondjuk ezt magam is ellenőrzöm rendszeresen)
Számla: 43830 Ft. És az eddigi szokással szakítva miszerint a vásárláskor kapott ajándék szervizutalvánnyal (50ezer) mindig a száma felét fizethetem, most beleszámolták az egész eddig fel nem használt összeget a számlába, így aztán fizettem 11065 forintot.
A szervíz keretében felkerült az autóra a gyárilag lemaradt koptató az első lökhárító aljára.
Mostani értékelésem:

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Wolf
2018 február 13 kedd - 12:42:00
Logan 0.9 Tce

Regisztrált tag #2839
Regisztrált: 2017 április 13 csütörtök - 09:22:10

Üzenetek: 34
Az első éves szervizen mit csinálnak? Cserélik az olajat, ha még csak 10e km van benne? Mondjuk én le akarom cseréltetni, így ha ők nem cserélik, akkor máshol olcsóbb.
Vissza az elejére
Iszy56
2018 február 13 kedd - 21:25:48
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 797
Egy ev utan km-tol fuggetlenul, ajanlott az olajcsere.
Vissza az elejére
Krogergo
2018 február 13 kedd - 21:59:18
Krogergo

Regisztrált tag #331

Wolf írta ...

Az első éves szervizen mit csinálnak? Cserélik az olajat, ha még csak 10e km van benne? Mondjuk én le akarom cseréltetni, így ha ők nem cserélik, akkor máshol olcsóbb.

Motorolaj, olajszűrő, leeresztő alátét, pollen szűrő, futómű-karosszéria- kipufogó rendszer átvizsgálása, diagnosztika. Aztán ebből sokszor csak az első 4 van meg.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
RB65
2018 március 02 péntek - 17:24:55

Regisztrált tag #2718

Na meg a pollenszű cserénél a felső csavar vagy visszakerül vagy inkább nem....
Csere menete:
Klikk!

Logan MCV 0,9TCE

Vissza az elejére
Wolf
2018 március 13 kedd - 12:19:05
Logan 0.9 Tce

Regisztrált tag #2839
Regisztrált: 2017 április 13 csütörtök - 09:22:10

Üzenetek: 34
Kértem pár árajánlatot 1 éves karbantartásra, Dacia szervizektől. Elég nagy a szórás. Szegeden, Szolnokon 44e körül lenne, itthon Meszlényi meg mindenféle rizsával és kedvezményekkel mondott egy 55e forintos ajánlatot. Hát van bőr a képükön az biztos. Valószínűleg elviszem Szegedre... és még van pofája odaírni, hogy 20% kedvezmény is van rajta.
Vissza az elejére
RayD
2018 március 13 kedd - 14:41:16
RayD

Regisztrált tag #2659
Regisztrált: 2016 március 07 hétfő - 12:52:10

Üzenetek: 588
Wolf írta ...

Kértem pár árajánlatot 1 éves karbantartásra, Dacia szervizektől. Elég nagy a szórás. Szegeden, Szolnokon 44e körül lenne, itthon Meszlényi meg mindenféle rizsával és kedvezményekkel mondott egy 55e forintos ajánlatot. Hát van bőr a képükön az biztos. Valószínűleg elviszem Szegedre... és még van pofája odaírni, hogy 20% kedvezmény is van rajta.

Szia!
És ugyanazokra a dolgokra adtak ajánlatot? Csak mert én tavaly két kereskedéstől kértem ajánlatot. Bár az árak igen hasonlóak voltak, de részletek azért eltértek: más olajra, más olajmennyiségre (egyik 4,5, másik 5 liter) adott, segédanyagok is picit eltértek, bár az anyagár, normaidő valóban azonos volt. Lehet, hogy az egyik nem cseréli a pollenszűrőt? Valahol azt olvastam, hogy nem mindig teszik meg, csak többnyire.

Nekem tavaly a dCi volt Budakalászon avagy Fóton 50 ezer körül. Persze ez alapján még így is nagyon sok az 55. Lehet az a 20% az csak a Renault autókéhoz mérten értendő. A Dacia óradíjak (legalábbis Budakalászon) alacsonyabbak.

Vissza az elejére
Peti1987
2018 március 15 csütörtök - 20:02:52
-Email-

Regisztrált tag #2972
Regisztrált: 2018 március 14 szerda - 10:39:42

Üzenetek: 23
Sziasztok! Veszprémi szalonba szokott valaki járni? Jó a szerviz? Megbízható?

Pihokker Péter
Vissza az elejére
RayD
2018 április 03 kedd - 15:57:06
RayD

Regisztrált tag #2659

Sziasztok!

Kértem árajánlatot a második éves szervizre Fótról és azt vettem észre, hogy már nincs rajta az a Dacia óradíjkedvezmény, ami tavaly volt, illetve Budakalászon is láttam kiírva. Visszakérdezésre azt a választ kaptam, hogy "a Dácia óradíj kedvezményt központilag megszüntették."

Más is tapasztalt hasonlót, vagy a központi megszüntetés csak a Békési kereskedésekre / szervizekre vonatkozik? Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy mennyi Daciat látok és vajon meddig lesz még a szervizekben ez az alacsonyabb óradíjunk az új Renault-khoz képest, ha ennyi ember (inkább) a Daciat viszi.

[ Módosítva 2018 április 03 kedd - 15:58:53 ]

Vissza az elejére
macilka
2018 április 03 kedd - 18:29:36
Laureate 1.4 MPI torreádor piros.légkondi

Regisztrált tag #189
Regisztrált: 2006 március 06 hétfő - 13:29:58

Üzenetek: 3012
Lásd a hazánkban világhírű TESLA ingyenes USA-beli töltésének megszüntetése...
A beetetés megvolt...

[ Módosítva 2018 április 03 kedd - 18:30:17 ]
Vissza az elejére
Szita
2018 április 03 kedd - 20:10:18
Szita

Regisztrált tag #2777
Regisztrált: 2016 november 29 kedd - 09:16:12

Üzenetek: 344
RayD írta ...

Sziasztok!

Kértem árajánlatot a második éves szervizre Fótról és azt vettem észre, hogy már nincs rajta az a Dacia óradíjkedvezmény, ami tavaly volt, illetve Budakalászon is láttam kiírva. Visszakérdezésre azt a választ kaptam, hogy "a Dácia óradíj kedvezményt központilag megszüntették."

Más is tapasztalt hasonlót, vagy a központi megszüntetés csak a Békési kereskedésekre / szervizekre vonatkozik? Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy mennyi Daciat látok és vajon meddig lesz még a szervizekben ez az alacsonyabb óradíjunk az új Renault-khoz képest, ha ennyi ember (inkább) a Daciat viszi.

Én még nem is hallottam róla! Pécs, Kaposszekcső. Most néztem a számlákat. (igaz Pécsen még azt se tudják milyen olaj kell bele)
Vissza az elejére
RayD
2018 április 04 szerda - 08:14:35
RayD

Regisztrált tag #2659

Szita írta ...

RayD írta ...

Sziasztok!

Én még nem is hallottam róla! Pécs, Kaposszekcső. Most néztem a számlákat. (igaz Pécsen még azt se tudják milyen olaj kell bele)

Szia!

Jogos, kicsit módosítom/kiegészítem mire gondoltam a kérdésnél.
A Baumgartner oldalán találtam egy óradíjlistát:
Klikk!
Itt 3 kategória van:
- Prémium
- Normál
- Szerviz 5+ és Dacia

Értelmezésem szerint a Békési a normál és "Szerviz 5+ és Dacia" kategriák közötti különbséget kezelte le úgy, hogy a számlát alapból a normál óradíjat szerepelteti és külön tételként levonja a "Dácia óradíj kedvezményt".

A kérdésem tehát akkor az, hogy aki mostanában volt szervizben, annak kb. 10 ezer+ÁFA, vagy kb. 12-13 ezer +ÁFA volt-e az óradíj a számlán/ajánlaton?
Most csak 1,4 óráról beszélünk, de azért az is 12 500 (Fót) vs. 9 520 (Baumgartner) + ÁFA= 5 300 Ft különbség, már amennyiben aktuális még a Baumgartner oldala. Szóval a dilemmám az, hogy tényleg ennyivel jobb-e Fót.

Vissza az elejére
Sanca
2018 június 09 szombat - 15:59:17
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1512
Közeleg a második éves kötelező szervizem. Ezen alkalomból 3 szerviznek is írtam árajánlat kérése végett a hét elején. Ez idáig egy se vette a fáradtságot, hogy válaszoljanak lehet, hogy telefonálni kéne de annak nincs nyoma, hogy mennyiért ígérik a szerviz díjat.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
Suprax
2018 június 11 hétfő - 14:18:59
Suprax

Regisztrált tag #1811
Regisztrált: 2012 május 08 kedd - 19:39:30

Üzenetek: 306
RayD írta ...

Most csak 1,4 óráról beszélünk, de azért az is 12 500 (Fót) vs. 9 520 (Baumgartner) + ÁFA= 5 300 Ft különbség, már amennyiben aktuális még a Baumgartner oldala. Szóval a dilemmám az, hogy tényleg ennyivel jobb-e Fót.

Szerintem az óradíjak "hivatalosan" egységesek.
Egyéb dolgok adják az árkülönbségeket.

[ Módosítva 2018 június 11 hétfő - 14:19:23 ]

-Email-
Vissza az elejére
ex-xm
2018 június 18 hétfő - 16:48:01

Regisztrált tag #2658
Regisztrált: 2016 március 02 szerda - 13:50:32

Üzenetek: 167
2 éves revízió számlám:

MCV 2 0,9 TCe Arctic (2016/06)
Vissza az elejére
zoli73
2018 június 29 péntek - 18:39:10

Regisztrált tag #2906
Regisztrált: 2017 szeptember 28 csütörtök - 10:12:19

Üzenetek: 16
Ghostdog írta ...

Nos akkor írok én is.
Logan MCV II: 20.000km-ed szervíz.
Kecskemét, Formont Autó Kft.
57.000,- Ft.
A kiszolgálás udvarias, a drága az olaj volt. Kb. fele a teljes szervíznek.
Megölnek, ha legközelebb én viszem az olajat?

Ma megvolt az első olajcsere!Az olajat én vittem,a szűrőket(olaj,pollen),a szervíz,plusz revízió,alátét.
összesen: 27690 ft-ot fizettem a győri Iniciálnál.kb.:1 óra alatt meglett.

Vissza az elejére
Sanca
2018 július 03 kedd - 16:13:40
Duster Urban Explorer 2016 06 24

Regisztrált tag #91
Regisztrált: 2005 október 28 péntek - 16:39:53

Üzenetek: 1512

Érdekes, hogy egy évvel ezelőtt ugyanezt a műveletet 1 óra alatt végezték el Lassulnak vagy öregszenek.
Az ülés mozgására megrendelnek valami gumi vackot és ha azzal se lesz jó akkor rendelnek egy komplett sín rendszert. Kérdeztem,hogy miért nem egyből a sínt rendelik az volt a válasz, hogy ez a menete.

Szívünk zöld fehér e két szín mindennél többet ér.
Talis képek Fónagyság Mezőkövesd
Pincehely
Vissza az elejére
macilka
2018 július 03 kedd - 19:52:07

Regisztrált tag #189

Tudod hogy a jó munkához idő kell...
Vissza az elejére
csaszy80
2018 október 15 hétfő - 08:08:54

Regisztrált tag #2953
Regisztrált: 2018 február 07 szerda - 11:15:03

Üzenetek: 22
Tisztelt fórumozók az egyéves szervizt a Balassagyarmati Nyéki Renault&Dácia szervizben végeztettem amely éves revizió, olajcsere, olajszűrő, pollenszűrő, és levegőszűrő cserével 32000ft-ért megtörtént, Budakalászon erre 75-80ezret mondtak....Igaz a gyárival megegyező saját termékes alkatrészeket raktak be raktárról ugyanúgy cimkézve mind a renault alkatrészek minden munkafázisnál jelen lehettem.
A gyári ajánlás szerinti levegőszűrő csere baromság 15000km után tele volt a szűrök teljesen, igaz kb 75°-ban városban használom.
A kabátomat ott felejtettem, és 80km-re házhoz hozták a szerviz tulajdonosai hozzám maximális respect!!!
Mindenkinek ajánlom őket korrektségük, és hozzáállásuk véget.
Vissza az elejére
Plömplöm
2020 január 16 csütörtök - 12:57:11
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 176
a 20ezres kötelező szervizre kaptam egy könnyen visszautasítható ajánlatot a szokásos márkaszervizemből, ahová hiába járok 2008 óta, amióta tavaly felmondott az ismerős munkafelvevőm, nem találjuk meg a hangot. pld 5 évig nem volt gond, hogy én vittem a motorolajat, most már ez ki van zárva.

kérdés: tud-e valami délbp-csepelsziget-hez közel egy olyan szervizt, ahol örülnének nekem és az autómnak?

köszi

---
(mcv 2008 1.6-16v 7személy)
lodgy 2019 1.6-16v 7személy
Vissza az elejére
Krogergo
2020 január 17 péntek - 08:20:07
Krogergo

Regisztrált tag #331

Konkrét utcanevet házszámot nem szeretnél?
Bocsánat, nem kötekedés képen, de az autó azért van, hogy helyet lehessen változtatni vele. Ha már így Bp.-en is belövöd a helyet, nem sok jóra számíthatsz. Mások az ország más részein 100km-eket mennek 1-1 jobb márkaszervizért, holott helyben is lenne. Pl. Székesfehérváriak Siófokra vagy Győrbe, Miskolciak Egerbe, Bp.-iek Fótra vagy Balassagyarmatra a Nyékiékhez, stb. Általában még az úttal együtt is olcsóbbra jönnek ki (az időt nem számolva, tudom abból van a legkevesebb mindenkinek). De ha nem is, legalább nincsenek átverve, nincs túlszámlázás, vihet olajat, tényleg lecserélik a szűrőt, stb.

Vissza az elejére
macilka
2020 január 17 péntek - 09:53:29

Regisztrált tag #189

Az első kötelező szervízem ( 2006 ) Érsekújváron volt.A pesti lakhelyhez legközelebbi szervíz árajánlatát "félretéve",kirándultunk egyet Szlovákiába.Kávéval kínáltak és ott voltam a kocsi mellett.Tokkal-vonóval 20 000 pénzzel volt olcsóbb,mint a közeli szervíz "ajánlata".
Vissza az elejére
Plömplöm
2020 január 17 péntek - 12:42:18
plömplöm

Regisztrált tag #961
Regisztrált: 2008 január 14 hétfő - 11:17:58

Üzenetek: 176
ha van, jöhet utcanév-házszám is
nem véletlenül nem definiáltam a közelséget, Te tudod a legjobban, hogy voltam nálad is, pedig nem vagy valami közel nekem... sem...
igen, az autó azért van, hogy helyet lehessen vele változtatni, én június óta kb 22ezernyi km-t gurulgattam el vele és nem hobbiból, hanem mert munkaeszköz, és éppen ezért ha fél/háromnegyed napom rámegy egy egyébként egy órás valamire, az nekem fáj. meg tudom oldani, fel tudok nőni a feladathoz, de akkor is fáj.

valamint azért kérdeztem úgy a dolgot, ahogy kérdeztem, mert általános áremelkedést látok, pld a tavaly nyáron 4millióért megvett lodgy-m aktuális megfelelője 5,1millió, emelkedtek óradíjak is, minden drágább lett mindenhol, lehet, hogy teljesen valid az ár, amit kaptam...

Krogergo írta ...

Konkrét utcanevet házszámot nem szeretnél?
Bocsánat, nem kötekedés képen, de az autó azért van, hogy helyet lehessen változtatni vele. Ha már így Bp.-en is belövöd a helyet, nem sok jóra számíthatsz. Mások az ország más részein 100km-eket mennek 1-1 jobb márkaszervizért, holott helyben is lenne. Pl. Székesfehérváriak Siófokra vagy Győrbe, Miskolciak Egerbe, Bp.-iek Fótra vagy Balassagyarmatra a Nyékiékhez, stb. Általában még az úttal együtt is olcsóbbra jönnek ki (az időt nem számolva, tudom abból van a legkevesebb mindenkinek). De ha nem is, legalább nincsenek átverve, nincs túlszámlázás, vihet olajat, tényleg lecserélik a szűrőt, stb.

---
(mcv 2008 1.6-16v 7személy)
lodgy 2019 1.6-16v 7személy
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF