A Dacia tudásbázis
Fórumok
A Dacia tudásbázis :: Fórumok :: Általános eszmecsere - Új téma indítása elõtt nézz körül! :: Vélemények az autóról

<< Előző téma | Következő téma >>
Dacia Logan, Logan MCV, Sandero (az új típus)
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: Indy, hobby2, willmenn, kekek
Szerző Üzenet
Leki
2015 november 28 szombat - 11:57:38
Leki

Regisztrált tag #2631
Regisztrált: 2015 november 27 péntek - 08:24:55

Üzenetek: 100
Ha ezekhez az új felnikhez veszek jeladót is akkor azt a gumis be tudja rakni és az autó felismeri? Kell-e ezeket programozni amit csak hivatalos szerviz tud elvégezni?

Dacia Logan Artic 0,9 Tce
Vissza az elejére
tomi83
2015 november 28 szombat - 14:28:50
Logan MCV II 1,2

Regisztrált tag #2520
Regisztrált: 2015 január 12 hétfő - 08:27:28

Üzenetek: 81
Leki írta ...

Ha ezekhez az új felnikhez veszek jeladót is akkor azt a gumis be tudja rakni és az autó felismeri? Kell-e ezeket programozni amit csak hivatalos szerviz tud elvégezni?

A gumis be tudja tenni ő végül is a szelepet helyezi a felnibe ( a jeladó és a szelep egybe van épitve). Csak arra kell figyelni, hogy a gumi felrakásakor a jeledó ne sérüljön.
-SET tP kiválasztásához az indexkapcsolón lévő gomb többszöri lenyomásával tudod elérni
-A beállítás megkezdéshez kb. 3 mp-ig nyomva kell tartani a SET tp villog, majd folyamatosan
világít. SEt tp eltűnése után a nyomásérték elmentésre kerül.

-Az érték náhány percnyi menet után megtörténik

Ne ijedj meg,ha világít a sárga lámpa- valakinek rögtön elmenti az értéket , nekem kb 20 perc volt.
Vissza az elejére
Leki
2015 november 28 szombat - 17:11:57
Leki

Regisztrált tag #2631

tomi83 írta ...

Leki írta ...

A gumis be tudja tenni ő végül is a szelepet helyezi a felnibe ( a jeladó és a szelep egybe van épitve). Csak arra kell figyelni, hogy a gumi felrakásakor a jeledó ne sérüljön.
-SET tP kiválasztásához az indexkapcsolón lévő gomb többszöri lenyomásával tudod elérni
-A beállítás megkezdéshez kb. 3 mp-ig nyomva kell tartani a SET tp villog, majd folyamatosan
világít. SEt tp eltűnése után a nyomásérték elmentésre kerül.

-Az érték náhány percnyi menet után megtörténik

Ne ijedj meg,ha világít a sárga lámpa- valakinek rögtön elmenti az értéket , nekem kb 20 perc volt.

Köszi a segítséget.

Vissza az elejére
Sheme
2015 november 29 vasárnap - 20:14:54

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1147
OFF

Ezt olvasta valaki?

A második oldalról idézek:

Az 550 ezer kilométert megfutó kuplung alapján már sejthető volt, hogy Dénes népszerű az SZTK-ba járó kanizsai nénik körében, mert nála nincs az az állandó nagy bólogatás, meg fékezgetés. Mégis megdöbbentem, hogy az első fékbetéteket és -tárcsákat 400 ezer kilométernél kellett cserélni először, ...

Akinek 200k felett van a Logan-jában, mikor cserél(t) első fékbetétet?

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.

Mielőtt átveszed az új autód, pár apróságot talán nem ártana ellenőrizned. Katt ide!
Vissza az elejére
Krogergo
2015 november 30 hétfő - 08:06:42
Krogergo

Regisztrált tag #331
Regisztrált: 2006 augusztus 01 kedd - 18:40:26

Üzenetek: 6838
Sheme írta ...

Akinek 200k felett van a Logan-jában, mikor cserél(t) első fékbetétet?

Vasárnap este, meg hétköznap reggel 8 előtt Saját autóra kb. akkor van csak idő.
Jelenlegi fékbetétben (Textar) tárcsában (Brembo) a munkás Loganban 90ezer km van, és kb. fele betét van meg. Ritkán használom a féket (inkább nyomok padlógázt), de ha kell, akkor nagyon (pl. autópályán rendszeresen bejönnek az állatok a belső sávba 80-al)

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Ghostdog
2015 november 30 hétfő - 08:09:10
Logan MCV II. Supreme dCi 90

Regisztrált tag #2522
Regisztrált: 2015 január 15 csütörtök - 10:06:06

Üzenetek: 332
Srácok, van valakinek rutinja honosítással?
Hazaköltöztünk, és magyarítanám a gépet.
A rendszámot nekem kell visszavinni az osztrákokhoz?
Vissza az elejére
Krogergo
2015 november 30 hétfő - 13:06:45
Krogergo

Regisztrált tag #331

Ghostdog írta ...

Srácok, van valakinek rutinja honosítással?
Hazaköltöztünk, és magyarítanám a gépet.
A rendszámot nekem kell visszavinni az osztrákokhoz?

Van, de szerencsédre nem egészen az a helyzet, mint a kintről behozott autónál (ha volt hivatalos bejelentett kinti címed), mert ez saját. Tehát reg. adó nem kell.
Sorjában:
-Ha nincs magyar személyigazolványod és lakcím igazoló kártyád, akkor ezzel kezd gyorsan.
-Ausztriában biztosítónál kijelenteni az autót, rendszámot leadni. Forgalmiba be kell pecsételtetni a kijelentés dátumát!
-Itthon az autó össze papírjával, typenschein stb. befáradni az NKH-hoz. Kitölteni a forgalomba helyezéshez szükséges papírokat. Mindenből (az autó és a te igazolványaid, stb.) csinálj dupla fénymásolatot, mert azt ott le kell adni.
-A kapott időpontban megjelenni a vizsgabázison szemlére. Műszakiztatni nem kell ha érvényes Osztrák műszaki vizsga van az autón, és az adatlap is megvan róla (csak a szélvédő jobb felső sarkában lévő matrica nem elég!)
-NAV-hoz elmenni. Itt kellene regisztrációs adót fizetni (Euro5-nél kb. 30000Ft-ot spórolsz). De neked nem kell, mert saját autó, csak haza költözöl. Kitöltöd a formanyomtatványt, megkapod a mentességet. (és azt hiszem 2 évig nem adhatod el az autót, csak ha brutál adót fizetsz)
-biztosítást kötni
-okmányiroda/ kormányablak, rendszám, forgalmi, törzskönyv, vagyonszerzési illeték (habár lehet ez alól is mentesülsz 40pár ezer Ft, ezt nem tudom) stb.

Összességében az NKH-ra kell várni, van akinek 1 napot, van akinek 2-3 hetet. Onnan kigurulva az összes többi dolog 1 nap alatt elintézhető, hogy magyar rendszámot kapj.

Ha nincs időd/kedved, vagy nem boldogulsz vele, a legtöbb autókereskedés vállal komplett ügyintézést, 30-50ezer Ft munkadíjért. Ekkor csak pár nap után be kell ülnöd az autóba, és semmit nem kell intézned.

REKLÁM BETILTVA Aki szeretne továbbra is megtalál MUNKAIDŐBEN itt a klubbon PÜ-ben (adatlapomon Privát üzenet) vagy Messenger-en: Krogergo Medianav Loganos, minden esetben kérek telefonszámot is, írásban nem tudok válaszolni mert tele a PÜ kimenő postaláda. Mindenkit hívni fogok amint időm engedi.
Vissza az elejére
Nagya21
2015 november 30 hétfő - 18:36:19
Székesfehérvár

Regisztrált tag #2547
Regisztrált: 2015 március 16 hétfő - 09:02:22

Üzenetek: 307
Hali!!
Na majd napra pontosan 5 hónapos a kocsi, és megvolt az első sex

A rücsinek olyannak kellen lennie, mint a bordó autón.
Egy nagy kereszteződés mind a két oldalán fák, szal eléggé *** a megvilágítás, biciklisáv a zebra mellett, és jött egy terminátor ninja, csak a pofázmánya fénylett, és arra figyeltem fel, satu(rendöri álmoskönyv szerint rossz ómen vkit elcsapni a zebrán), a crossclimate fogott, a mögöttem jővő Honda Accord (ismerős haver), meg csak arra volt ideje, hogy elrántsa a kormányt, rövid a kocsi segge, de így is utolért.

Üdv Nagya

[ Módosítva 2015 november 30 hétfő - 18:42:06 ]

A telefonoknak 2 nagy ellensége van:
Gravitáció
H2O
Vissza az elejére
Ghostdog
2015 november 30 hétfő - 18:39:07

Regisztrált tag #2522

Hú, Gergő ez aztán részletes.
Az nem megy, hogy az osztrák rendszámot már az új magyarral az autón viszem ki? Rendszám nélkül hogyan jövök haza?
A vagyonszerzésit megúszom, de a regadót is tuti?
Nekem a műszakiról csak a matrica van, újonnan vettük a verdát...
Vissza az elejére
Krogergo
2015 november 30 hétfő - 19:46:16
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hivatalosan nem megy. Okirat hamisításért meg tuti te leszel az 1000-ből az 1, akit lecsuknak érte. Tehát mindenképp először le kell adni.
Ezért találták ki az ideiglenes rendszámot, amit nem kevés Euro-ért kiváltasz miután leadtad a régit, és azzal még Magyarországon járhatsz max. 1 hónapig.
Vagy hazahozod az autót a kinti rendszámmal, majd visszamész elintézni a papírokat. Itthon meg keresel a forgalomba helyezéshez vállalkozót, akinek van P-s rendszáma is.

Húzz bele, mert lassan év vége, decemberben kezdődnek a szabságolások a hivatalokban, leállás, stb.

Vissza az elejére
Ghostdog
2015 december 01 kedd - 20:41:42

Regisztrált tag #2522

b@ssz@ meg.....
dec 18 előtt nem tudok kimenni...
Már csak egy kérdés: hol adhatom le a rendszámot?
Csak ott ahol kiadták? Nekünk Wüstenrot-nál adták, esetleg a Bécsújhelyi irodájuk is átveheti? Nem szívesen mennék 700 km-t, ha nem muszály...
Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 01 kedd - 22:44:29
Krogergo

Regisztrált tag #331

Hát, azért nemzetközi tudakozó én sem vagyok Sok mindent hoztam már haza, és sok országból, de az mind frissen vásárolt volt, nem a saját hazaköltözés miatt. Az a legbiztosabb, ha felhívod őket.
Van egy olyan rossz érzésem azonban, hogy mivel ott régiós rendszám van, csak ott, annál a biztosítónál ahol kiváltottad.

Vissza az elejére
Forma1
2015 december 02 szerda - 05:50:42
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 278
A Németországból lábon elhozott autók rendszámát én a budapesti nagykövetségükön adtam le, de ennek már 20 éve. Egy próbát megér, hátha működik. A biztosítást itthon is le lehet mondani faxon, vagy levélben, gondolom, hogy ott is működik.

Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 02 szerda - 08:43:51
Krogergo

Regisztrált tag #331

Most Ausztriáról van szó, de teljesen másképp működik, mint nálunk.
Ott a ,,kutyát" nem érdekli, hol az autó, ha a tulaj kijelenti a biztosítónál, és leadja a rendszámot. (igen, azt is a biztosítóban, mert ott is kapta)

Vissza az elejére
Csarli
2015 december 02 szerda - 08:45:05

Regisztrált tag #2544
Regisztrált: 2015 március 13 péntek - 13:26:29

Üzenetek: 93
Kollèga Németo-ból vitt haza autót. Itt kikért egy ideiglenes rendszámot. Hazament vele, otthon bejelentette, leadta a rendszàmot és mivel volt rajta TÜV így megúszott otthom valami költsègeket
Vissza az elejére
Mikulás
2015 december 06 vasárnap - 00:34:20

Regisztrált tag #2621
Regisztrált: 2015 október 13 kedd - 09:02:00

Üzenetek: 96
Sheme írta ...

@Mikee

Úgy értettem a sorjást, h új, nem - ki tudja milyen módon kínzott / használt a talicska.

Kíváncsian várjuk a véleményedet! Mondjuk azért legalább 100 km-t tegyél meg vele.

Amikor 2004 novemberében kihoztam a JMP-s Logan-t - 1.4, minden, csak falábgátló és anyóslufi nélkül -, a szemben lévő MOL kúton 99-sel telelöktem és mentem vele egy naaagy kört.

Hasonlóan a DönCI-vel, azt is telelöktem - gázolajjal - és megküldtem az M0-n, hadd kopjon össze egyenletes tempóban minden. Aznap 120km ment bele - vettem az ülésekre huzatot, meg mittom' én már mit.

Sziasztok!

A Mikulás meghozta az autót.
Pénteken vettük át az új szerzeményt!
Tegnap (szombaton) mentünk meglátogattuk a sógoromat az M0-án mentünk XVI. kerületből.
Az autó nagyon nagy (Suzukihoz képest), 186 cm vagyok és mögém befért a kisfiam a babahordozóban (Suzukiban kicsit már előrébb kellett tolnom az ülést)
Az autó számomra első osztályú.
Ahhoz képest, hogy 1.2-es motor van benne nagyon jól ment. Teszteltem a maglódi emelkedőn. Tempomat 100-ra és nagyon szépen felment az autó, igaz 10litert evett a pillanatnyi szerint, de hát ez van...
Nagyon szeretjük mind a hárman.
Majd a további élményekről beszámolok.

Üdv.
Mikee
M indenkinek boldog Mikulást!:taps1

Egy áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.
Vissza az elejére
Forma1
2015 december 06 vasárnap - 02:23:16
Forma1

Regisztrált tag #2162
Regisztrált: 2013 március 27 szerda - 10:18:59

Üzenetek: 278
Mikee írta ...

Sziasztok!

A Mikulás meghozta az autót.
Pénteken vettük át az új szerzeményt!

Egészséggel használjátok!

[ Módosítva 2015 december 06 vasárnap - 02:24:42 ]

Vissza az elejére
Firka
2015 december 06 vasárnap - 17:15:20
Firka

Regisztrált tag #2603
Regisztrált: 2015 augusztus 15 szombat - 11:42:09

Sziasztok!

Tisztelettel jelentem, a Logan MCV első ajtóiban kicserélve a szörnyű hangszóró - erre:
Klikk!

Focal gyárilag Renaultokba és Daciakba ajánlja -ide való.

Tökéletesen sikerült, mindössze egy bolha törött, minden rendben, a hangja teljesen más, járatni kell a hangszórókat, de tökéletes lesz ide. Így még a hátsók is elég jó hangot nyomnak. Azok majd legközelebb jönnek..., erre:
Klikk!

Összköltség kb 24ezer forint. De ez így gyári...

Köszi a segítségeteket!
Firka
Vissza az elejére
Firka
2015 december 06 vasárnap - 18:56:30
Firka

Regisztrált tag #2603
Regisztrált: 2015 augusztus 15 szombat - 11:42:09

Ha valakinek kedve szottyan, akkor itt megtalálhatjátok a hangszórók cikkszámait is, ami alapján a Renault szervizben, raktárban meg lehet rendelni őket viszonylag jó áron...

Klikk!

Vissza az elejére
Leki
2015 december 07 hétfő - 21:31:50
Leki

Regisztrált tag #2631

Van valakinek tapasztalata tolatókamerás megoldásról? Láttam van olyan is ami vezeték nélküli, gondolom itt nem kell a kábelt a műszerfalig vezetni, ami nem egy utolsó dolog. Van valakinek ilyen? Akinek nem navis (nincs kijelző) a autója az hová tudná a kis képernyőt a legjobban elhelyezni?

Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 07 hétfő - 22:07:56
Krogergo

Regisztrált tag #331

Leki írta ...

Van valakinek tapasztalata tolatókamerás megoldásról? Láttam van olyan is ami vezeték nélküli, gondolom itt nem kell a kábelt a műszerfalig vezetni, ami nem egy utolsó dolog. Van valakinek ilyen? Akinek nem navis (nincs kijelző) a autója az hová tudná a kis képernyőt a legjobban elhelyezni?

30 perc alatt kényelmesen végig kábelezhető az utastér hosszában. Miért kell ettől félni (az utóbbi 1 évben össze se tudom számolni, hányan kérdezték/akarták már tőlem)? Nem egy BMW amiből le kell szedni 100 műanyag burkolatot, és törik minden.
A vezeték nélkülieknek előnyét nem látok, de hátrányát többet is:
-a kínai vackok garantáltan rövidebb életűek, mint a vezetékes társaik
-tovább tart beszerelni, mint a ,,vezetékes" társait, és több helyen kell megbontani az autó gyári kábelkötegét/csatlakozóit is. Ugyanis egyedül a video jel kábel spórolható meg. A testet, táp-ot a tolató lámpától épp úgy ki kel kábelezni, vezeték nélkülinél 2-szer is.

Korábban tettem fel képet saját faceliftes MCV1-emről, tükörmonitoros, tolatókamerás, előre-hátra menetrögzítős szettről. És András klubtárs MCV2-jébe is tettem tükörmonitoros tolató kamera szettet. Ő is tett fel képeket, és belinkelte, honnan vette. A kamera pl. házzal együtt a rendszámtábla világítás-hoz került, kicserélve a régit.

[ Módosítva 2015 december 07 hétfő - 22:08:37 ]

Vissza az elejére
Gabac208
2015 december 08 kedd - 13:22:42

Regisztrált tag #2591
Regisztrált: 2015 július 13 hétfő - 10:32:55

Üzenetek: 11
Krogergo! Engem érdekelne egy ilyen tolatókamera szett. Te meg is tudod csinálni?
Vissza az elejére
PistaP
2015 december 08 kedd - 16:10:32

Regisztrált tag #2574
Regisztrált: 2015 június 01 hétfő - 15:19:56

Üzenetek: 124
Sziasztok!

Sajnos elszállt a ködlámpa izzóm és fingom sincs melyiket tudnám berakni. A könyvébe H16LL van feltüntetve de én még sosem láttam ilyen lámpát. Tudnátok valami jó és erös fényü izzót ajánlani? Ami benne wolt amúgy is elég nudli volt már ami a fényeröt illeti.

Nem találtam erröl semmi fórumot vagy témát ezért írok ide.
Minden ötletet hálásan fogadok vagy akár csak linkeket.

KÖSZI
Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 08 kedd - 17:55:59
Krogergo

Regisztrált tag #331

Gabac208 írta ...

Krogergo! Engem érdekelne egy ilyen tolatókamera szett. Te meg is tudod csinálni?

Én nem árulok. Amit veszel, azt beszerelem.

Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 08 kedd - 17:58:47
Krogergo

Regisztrált tag #331

PistaP írta ...

Minden ötletet hálásan fogadok

KRESZ betartása a ködfényszóró használatára vonatkozóan, szembejövő nem elvakítása, és akkor még 11 éves korában is világítani fog, mint nekem.

Vissza az elejére
Basic
2015 december 08 kedd - 18:30:41
1.4 MPI (2005)

Regisztrált tag #851
Regisztrált: 2007 augusztus 31 péntek - 12:15:57

Üzenetek: 2772
Krogergo írta ...

30 perc alatt kényelmesen végig kábelezhető az utastér hosszában. Miért kell ettől félni...

Nemrég húztam hátra egy kábelt a fapadomban gyárilag hiányzó csomagtérvilágítás miatt.
Tényleg nem egy nagy feladat, a baloldali küszöbnél a gyári kábelköteg mellett röhögve hátra lehet vinni akárhány kábelt.

Tetőablakos Logan

Vissza az elejére
András
2015 december 08 kedd - 20:25:20
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892
Regisztrált: 2007 október 18 csütörtök - 17:40:18

Üzenetek: 360
Krogergo írta ...

Gabac208 írta ...

Én nem árulok. Amit veszel, azt beszerelem.

Halihó.... valóban Gergő szerelte be nekem a tolatókamerát. Az egyik legjobb, leghasznosabb extra és kiválóan müködik (ma is olyan helyre parkoltam be ahová mások meg sem kisérelték) A tolatólámpa fénye teljesen elegendő neki a sötétben (a monitoron szebb a kép mint nappal)

A monitor: TM-4318 tükörmonitor gyártmánya: JVJ

Itt is lehet keresni: Klikk!

A kamera pedig: REN 0174 tolató kamera gyártmánya: JVJ

Ez különböző tipusu Renaultok és Daciák rendszámtábla világitás helyére szerelhető, nem kell karosszériát fúrni-faragni és természetesen a rendszámvilágitás is megmarad.
Ugyanott kell keresni mint a monitort, de a tipust beütve a gugli még számos beszerzési lehetőséget kiad
Gergő: máris jelzem, hogy a februárban érkező uj autómba is beszereljük.
Vissza az elejére
PistaP
2015 december 08 kedd - 20:32:25

Regisztrált tag #2574

Köszi Gergö de a KRESZ nem segít égöt cserélni. A Citroenemben H1 70watt volt gyárilag beszerelve és nem vakított. Tökéletesen beállítottam és minden gond nélkül segített a ködben. Ez a 19watt viszont csak helyzetjelzönek jó.Ezért szerettem volna egy kis segítséget kapni az égö kérdésben. Most ebben a ködös idöben a 19 wattal semmit se látok.
Gondoltam egy H11 35 vagy 55watt égöre ami talán kicserélhetö a H16 helyett mert igen hasonló a bajonet foglalatuk.
Ennyi lett volna, Köszi szépen!
Vissza az elejére
PistaP
2015 december 08 kedd - 20:34:42

Regisztrált tag #2574

Egyszerüen kicserélni a lámpatestet???

Klikk!

Ebbe tehetek H11 égöt. Valaki csinált már ilyet?

[ Módosítva 2015 december 08 kedd - 20:36:16 ]
Vissza az elejére
bati
2015 december 08 kedd - 22:55:32

Regisztrált tag #783
Regisztrált: 2007 június 28 csütörtök - 18:20:54

Üzenetek: 900
.
Inkább izzó barkácsolást csinálnék, h16 foglalatba h1 izzó.De ez már nagyon ..

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Gabac208
2015 december 08 kedd - 23:03:22

Regisztrált tag #2591
Regisztrált: 2015 július 13 hétfő - 10:32:55

Üzenetek: 11
Mennyi időt venne igénybe egy tolatókamera szett beszerelése? Szegedről mennék majd arra, csak sok a dolog

[ Módosítva 2015 december 08 kedd - 23:04:32 ]
Vissza az elejére
PistaP
2015 december 09 szerda - 00:26:52

Regisztrált tag #2574

bati írta ...

.

Jó,akkor ez most elmélet vagy gyakorlat???
Vissza az elejére
Sheme
2015 december 09 szerda - 10:14:04

Regisztrált tag #80
Regisztrált: 2005 október 15 szombat - 19:28:16

Üzenetek: 1147
Gabac208 írta ...

Mennyi időt venne igénybe egy tolatókamera szett beszerelése?

Szerintem álló helyzetben kevesebbet.

A Logan nem presztízsautó: egyszerűen feleslegesnek tartok ugyan azokért az alkatrészekért 2-3x annyi pénzt költeni.

Mielőtt átveszed az új autód, pár apróságot talán nem ártana ellenőrizned. Katt ide!
Vissza az elejére
bati
2015 december 09 szerda - 10:28:24

Regisztrált tag #783

PistaP írta ...

bati írta ...

.

.
Átműteném,ha lenne ilyen problémám.Igaz hogy , barkács meg + idő, de olcsóbb mint a lámpa csere.
A tolatólámpában is H3 van, mert kellett a + fény.

.

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 09 szerda - 13:48:40
Krogergo

Regisztrált tag #331

Gabac208 írta ...

Mennyi időt venne igénybe egy tolatókamera szett beszerelése? Szegedről mennék majd arra, csak sok a dolog

kb. 3 óra

Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 09 szerda - 13:55:25
Krogergo

Regisztrált tag #331

bati írta ...

PistaP írta ...

bati írta ...

.

.
Átműteném,ha lenne ilyen problémám.Igaz hogy , barkács meg + idő, de olcsóbb mint a lámpa csere.
A tolatólámpában is H3 van, mert kellett a + fény.

.

Régebben szoktam ilyet traktorra, munkagépre, MZ fényszóróba csinálni. H4-es izzóról leszedtem a karimát, és átforrasztottam rá azt a fajta égőét, aminek a helyére be akartam tenni. Nem tudom a mai világban kivitelezhető lenne e, amiket látok égőket, azok már egyek sem forrasztottak, hanem ponthegesztettek (vagy valami hasonló)

Bati bírja a lámpatest foncsora, tolatólámpa kapcsoló, stb. a több mint dupla teljesítményű H3 izzót? Ha egyszer lesz időm átműteném az MCM-ben is.
A munkás Loganban berelézve 2db ködlámpa van betéve a lökös aljára. Na annál látni rendesen Igaz ez is szabálytalan. A sok kreténnek meg amikor villognak az emberre, vissza tudok villogni 1 plusz nyomógombbal.

Vissza az elejére
bati
2015 december 09 szerda - 14:58:11

Regisztrált tag #783

35w-os van benne,az elég erős.
Vagy lehet belerakni vetítőgép izzót. Az drágább,de jó a foglalatba. Klikk!

Régen volt ez már téma: Klikk!
.

[ Módosítva 2015 december 09 szerda - 15:05:43 ]

"Az autózás kaland."
Vissza az elejére
titusz76
2015 december 11 péntek - 07:47:44

Regisztrált tag #2477
Regisztrált: 2014 augusztus 25 hétfő - 08:46:28

Üzenetek: 26
Utólag van lehetőség tempomat beszerelésére?

Vissza az elejére
MCVbetyar
2015 december 11 péntek - 10:03:04
MCVbetyar

Regisztrált tag #2483
Regisztrált: 2014 szeptember 08 hétfő - 09:56:56

Hello Titusz76

DOVER kft AP900 enyemben ez van azzal hoztam ki a szervizbol. Gyongyoson a Papp Janos villamossagi szerelo berakja vagy aPesten a Doveresek... ez mar a masodik autom amibe a Dovereke AP tempomatjat raktam soha semelyikkel nem volt gond...

We'll clutch for you!:drive: god
zodorlex.weebly.com
Vissza az elejére
András
2015 december 11 péntek - 20:54:12
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892

titusz76 írta ...

Halihó..... a CSM leirásokban részletes cikket találsz
Vissza az elejére
András
2015 december 11 péntek - 21:11:38
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892

András írta ...

titusz76 írta ...

Halihó..... a CSM leirásokban részletes cikket találsz

Halihó... bocsánat...a Vegyes-ben van a 2-ik oldalon (2008.jan.14):kapt
Vissza az elejére
Iszy56
2015 december 11 péntek - 23:18:50
Kolozsvar

Regisztrált tag #1915
Regisztrált: 2013 január 17 csütörtök - 22:55:11

Üzenetek: 797
Dover web cim?
aztan: mennyibe kerul kb es mennyi ido alatt szerelik be?
Vissza az elejére
Krogergo
2015 december 12 szombat - 11:57:44
Krogergo

Regisztrált tag #331

Beszereléssel együtt böven 100 ezer felett van.
Nekem mindegyik automban Dover Kft. által forgalmazott van, magam szereltem be, sok éve tökéletesen müködnek.
A Renault 1.6 16V motorhoz, ami még bovdenes gázpedál müködtetésü, én írtam nekik a fényképes beszerelési útmutatót is. Az találhat´meg itt a klubbon is.

Vissza az elejére
András
2015 december 12 szombat - 18:19:53
Logan MCV 1.2 75 LE

Regisztrált tag #892

Iszy56 írta ...

Dover web cim?
aztan: mennyibe kerul kb es mennyi ido alatt szerelik be?

Halihó............Iszy bá a web cim: Klikk!

és ahogy irtam a dCi-kbe való utólagos tempomat beszerelésről részletesen a "vegyes" cikkek 2. oldalán olvashatsz
Vissza az elejére
titusz76
2015 december 12 szombat - 19:55:05

Regisztrált tag #2477
Regisztrált: 2014 augusztus 25 hétfő - 08:46:28

Köszi mindenkinek.
Egyenlőre még csak fontolgatom, mert ez bizony kimaradt a kocsiból és úgy érzem kellene bele.
Vissza az elejére
Mike
2015 december 13 vasárnap - 08:43:10

Regisztrált tag #2450
Regisztrált: 2014 április 22 kedd - 09:14:01

Üzenetek: 325
titusz76 írta ...

Köszi mindenkinek.
Egyenlőre még csak fontolgatom, mert ez bizony kimaradt a kocsiból és úgy érzem kellene bele.

Nekem meg ott van, de a mai napig nem tudtam megszokni. A hazai utakon szinte alig van lehetőség használni (illetve olyan helyzet, hogy megérné bekapcsolni).
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF